Opis kursu
Pakiet kursów Chemia na 100% to zestaw wszystkich 15 kursów, które pomogą Ci w przygotowaniach do sprawdzianów i matury z chemii.
W trakcie ponad 54-godzinnej podróży przez kolejne tematy przyswoisz niezbędną wiedzę teoretyczną i zobaczysz wyjaśnienia dziesiątek typów zadań, które pojawiają się na sprawdzianach i egzaminach. Dowiesz się jak krok po kroku analizować i rozwiązywać zadania oraz jak uniknąć popularnych błędów. Przedstawione w kursie metody pozwolą Ci nabrać większej pewności siebie w radzeniu sobie z zadaniami na sprawdzianach i maturze z chemii.
Dodatkowo będziesz mogła/mógł dołączyć do zamkniętej grupy na Facebooku, gdzie możesz uzyskać odpowiedzi na dodatkowe pytania. Grupa jest dostępna tylko dla osób korzystających z pakietu kursów Chemia na 100%
Po zakupie otrzymasz dostęp do kursów do 31.08.2023 r.
Przykładowe kadry z kursu:
O KURSIE
- Lekcje 62
- Testy 0
- Długość 54 godziny
- Trudność Wszystkie poziomy
- Dostęp do 31.08.2023 r.
- Uczniowe 137
- Oceny Tak
Zadaj pytanie
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
6 komentarzy
Dzien Dobry,
Mam pytanie dotyczace bilansu jonowo-elektoronowego. Co w przypadku gdy w reakcji znajduje sie jon H3O+?
W takim przypadku wykonujemy bilans zgodnie z metodą zapisując jony H+. Po zbilansowaniu równania zamieniamy jony H+ na H3O+, a po przeciwnej stronie równania dopisujemy cząsteczki wody. Pokazuję jak to zrobić w jednym z zadań w kursie 7, w lekcji dotyczącej glinu.
Krystian
Lekcja 7.2 ~ 56 min przykład z Manganem. Metoda bilansu elektronowego.
Czy możemy założyć, że jeżeli wiemy już ile mamy atomów tlenu na -II stopniu utlenienia (który nie ulega reakcją redukcji ani utlenienia) to możemy przyjąć analogicznie taka sama ilość tych atomów na -II st. utlenienia będzie występowała po drugiej stronie równania w cz. wody)?
Teoretycznie tak, ale akurat tak to pasuje w tym konkretnym równaniu reakcji. Nie spotkałem się z takim podejściem i raczej nie polecam 🙂
Temat 13.1 Kawasy Karboksylowe.
Odróżnianie kwasu stearynowego od oleinowego, czy w panowaniu doświadczenia nie powinniśmy wlewać kwasu do wody bromowej? Czy nie ma to większego znaczenia? Np. gdy stężenie kwasu będzie zbyt niskie nie dojdzie do odbarwienia wody bromowej.
W tym przypadku nie ma to raczej znaczenia.